O nás

Naše společnost vznikla v roce 2005 (Pavel Celý - servisprohudebniky, s.r.o.) s cílem rozšířit český trh o nabídku sortimentu v oblasti strun a hudebního příslušenství pro smyčcové hudební nástroje. Následně v  roce 2011 byla společnost z důvodu rozšíření nabízeného sortimentu ( www.drevorezba.cz a www.naradistubai.cz ) přejmenována na Wodgrain s.r.o. Její činnost a cíl však zůstává stále stejný. Jednatelmi společnosti jsou Gabriela Velebná Pištěková a Petr Velebný.

Od roku 2008 zaměstnáváme několik osob se zdravotním postižením, kteří nám pomáhají při údržbě našich webových prezentací a přípravě propagace. Současně budou zajišťovat tvorbu jednoduchých webových prezentací pro školy a neziskové organizace. Našim odběratelům tak můžeme poskytovat podle Zákona o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb. tzv. náhradní plnění.

Naše filozofie

Naší snahou je zpřístupnit kvalitní struny a hudební příslušenství všem hudebníkům, zvláště pak žákům a studentům uměleckých škol, pro které byly kvalitní struny a další příslušenství dříve cenově nedostupným luxusem. Naše orientace na mladé hudebníky a školství je patrná i z cenové politiky firmy (zvýhodňujeme především školy a orchestry). Domníváme se, že obzvláště mladí umělci si zaslouží nejvyšší kvalitu na začátku své hudební kariéry, aby jejich počátky v oblasti interpretace nebyly komplikovány špatným nástrojem a strunami.

Naše společnost se zaměřuje především na prodej strun Pirastro. Pro tohoto výrobce jsme se rozhodli z několika důvodů. Patří mezi absolutní světovou špičku, má nejširší sortiment strun různých konstrukcí a jako jediný výrobce se orientuje i na produkci špičkových střevových strun pro moderní a historické smyčcové nástroje.

Distribuci strun a příslušenství jsme opřeli o několik základních principů, které doposud na českém trhu nebyly běžné:

  • základní sortiment strun a příslušenství máme skladem a struny tedy dodáváme do několika dní.
  • sponzorujeme hudební školy, soutěže škol a mladých interpretů, houslové kurzy.
  • ceny strun jsme přizpůsobili kupní síle českých hudebníků, bez nadsázky je možné říct, že kvalitní struny nebyly ještě nikdy v historii pro českého muzikanta tak cenově přístupné.