O strunách Kathedrale

Střevové struny Kathedrale jsou určeny především pro interpretaci tzv. staré hudby (renesanční, barokní a raně klasicistní) na dobové nástroje či jejich kopie (violy da gamba všech velikostí, barokní housle, barokní violy, violoncella a kontrabasy). Mezi hudebníky zabývajícími se starou hudbou jsou tyto struny velmi žádané a z hlediska poměru ceny a kvality patří mezi nejlepší na trhu. Vzhledem ke skutečnosti, že firma Kathedrale vyrábí pouze neopředené struny, je vhodné doplňovat sety pro příslušný nástroj opředenými strunami Pirastro Chorda, u houslí a viol je vhodné volit i typ Eudoxa.

Firmu založil Nicholas Baldock, který se vývojem a výrobou strun zabývá řadu let.

V současnosti firma vyrábí především neopředené střevové struny, spřádané střevové struny (CATLINE) a struny v kombinaci s mědí (LUCHSLINE). Sortiment strun bude však dále rozšiřován o další provedení strun, včetně opředených.

Struny Kathedrale nabízíme pro následující nástroje: diskantová viola da gamba, altová viola da gamba, basová (tenorová) viola da gamba, barokní housle, viola, violoncello.

Struny dodáváme na objednávku, dodací lhůta je přibližně jeden měsíc. V případě objednávky přes internetový obchod automaticky nabízíme struny střední tvrdosti a standardního provedení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení