O strunách Kathedrale

Střevové struny Kathedrale jsou určeny především pro interpretaci tzv. staré hudby (renesanční, barokní a raně klasicistní) na dobové nástroje či jejich kopie (violy da gamba všech velikostí, barokní housle, barokní violy, violoncella a kontrabasy). Mezi hudebníky zabývajícími se starou hudbou jsou tyto struny velmi žádané a z hlediska poměru ceny a kvality patří mezi nejlepší na trhu. Vzhledem ke skutečnosti, že firma Kathedrale vyrábí pouze neopředené struny, je vhodné doplňovat sety pro příslušný nástroj opředenými strunami Pirastro Chorda, u houslí a viol je vhodné volit i typ Eudoxa.

Firmu založil Nicholas Baldock, který se vývojem a výrobou strun zabývá řadu let.

V současnosti firma vyrábí především neopředené střevové struny, spřádané střevové struny (CATLINE) a struny v kombinaci s mědí (LUCHSLINE). Sortiment strun bude však dále rozšiřován o další provedení strun, včetně opředených.

Struny Kathedrale nabízíme pro následující nástroje: diskantová viola da gamba, altová viola da gamba, basová (tenorová) viola da gamba, barokní housle, viola, violoncello.

Struny dodáváme na objednávku, dodací lhůta je přibližně jeden měsíc. V případě objednávky přes internetový obchod automaticky nabízíme struny střední tvrdosti a standardního provedení.