O strunách Aquila

Struny Aquilla jsou výrobky renomovaného italského producenta Mimmo Peruffa. Jsou vyhledávány především hráči na nástroje loutnového typu a historické smyčcové nástroje a jejich kopie, ale i například muzikanty hrající na ukulele. Z hlediska poměru ceny a kvality patří struny Aquilla mezi nejzajímavější produkty na trhu.

Střevové struny Aquilla navazují na starobylou francouzskou a italskou tradici výroby strun 17. - 19. století při využití moderních způsobů zpracování přírodního střeva. Díky tomu je u historických nástrojů za použití těchto strun docíleno autentického zvuku při zachování velmi dobrých provozních vlastností a stability ladění.

Nabídka strun Aquilla je v porovnání s jinými výrobci koncipovaná odlišně. Netvoří ji sety pro jednotlivé typy nástrojů (u loutnových instrumentů to není vzhledem k jejich rozmanitosti možné), ale přehled několika typů střevových a syntetických strun různých průměrů a délek (neopředené olejované, hustě vinuté střevové struny Venice, struny zatěžované pomocí měděného prášku, syntetické struny typu Nylgut, opředené střevové struny). Hráč si pak v této nabídce vybírá příslušné jednotlivé struny pro svůj nástroj. Takto lze ostrunit jakýkoli nástroj přesně dle jeho rozměrových a akustických parametrů a dle typu ladění.

Podrobnosti k jednotlivých konstrukcím strun naleznete v menu Struny pro historické nástroje vpravo dole po kliknutí na daný typ strun.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení