O strunách Aquila

Struny Aquilla jsou výrobky renomovaného italského producenta Mimmo Peruffa. Jsou vyhledávány především hráči na nástroje loutnového typu a historické smyčcové nástroje a jejich kopie, ale i například muzikanty hrající na ukulele. Z hlediska poměru ceny a kvality patří struny Aquilla mezi nejzajímavější produkty na trhu.

Střevové struny Aquilla navazují na starobylou francouzskou a italskou tradici výroby strun 17. - 19. století při využití moderních způsobů zpracování přírodního střeva. Díky tomu je u historických nástrojů za použití těchto strun docíleno autentického zvuku při zachování velmi dobrých provozních vlastností a stability ladění.

Nabídka strun Aquilla je v porovnání s jinými výrobci koncipovaná odlišně. Netvoří ji sety pro jednotlivé typy nástrojů (u loutnových instrumentů to není vzhledem k jejich rozmanitosti možné), ale přehled několika typů střevových a syntetických strun různých průměrů a délek (neopředené olejované, hustě vinuté střevové struny Venice, struny zatěžované pomocí měděného prášku, syntetické struny typu Nylgut, opředené střevové struny). Hráč si pak v této nabídce vybírá příslušné jednotlivé struny pro svůj nástroj. Takto lze ostrunit jakýkoli nástroj přesně dle jeho rozměrových a akustických parametrů a dle typu ladění.

Podrobnosti k jednotlivých konstrukcím strun naleznete v menu Struny pro historické nástroje vpravo dole po kliknutí na daný typ strun.