Střevové struny Venice (V)

Nejprodávanější

aquila
od 860 Kč –35 %
Střevové struny Venice (V)
Skladem (1 ks)
155V
Původně: 860 Kč  (–35 %)
od 559 Kč
1 položek celkem

Střevové struny typu „Venice“ vykazují podstatně větší pružnost a ohebnost, než standardní střevové struny (High Twist - HT). Struny charakterizuje okamžitá odezva, delší dozvuk a bohatost na vyšší harmonické tóny. Struny vykazují lepší stabilitu ladění než standardní střevové struny, delší životnost a vyšší akustický výkon.
Struny jsou zhotoveny z vláken střev, které jsou v porovnání se standardní střevovou strunou navíjeny do „hustší“ spirály. Struna je poté vyhlazena a zaleštěna. Díky „hustšímu“ navinutí je struna flexibilnější, odolnější vůči klimatickým změnám a opotřebení.
Struny typu „Venice“ jsou dostupné v širokém spektru průměrů a délek. Jsou vhodné především pro střední registry renesančního a barokního ostrunění, např. jako 2. a 3. houslová struna nebo 3. a 4. struna basové violy da gamba.

Poznámka:
Struny typu Venice se protahují o něco více, než standardní střevové struny, proto je vhodné volit o něco větší průměr, než který by byl použit v případě běžných strun střevových. Rozdíl je asi 7%, proto je vhodné průměr hladké střevové struny vynásobit koeficient 1.07 a výsledný průměr je průměrem adekvátní struny Venice.
Tato poznámka se netýká hráčů na smyčcové nástroje, pro které jsou v tabulkách a textech uvedeny již konečné průměry jednotlivých strun, a kteří mají výběr podstatně usnadněn.

Struny Aguilla jsou v tabulkách uváděny s kódem, který je zároveň údajem o průměru struny, jeho typu (např. „high twist“ = HT) a délce (např. 120 = 120 cm).
Průměry jsou uváděny v setinách milimetru, proto je nutné průměr vydělit 100 (získáme pak údaj v milimetrech). Údaj o délce struny (120 cm, 180 cm, 200 cm atd.) je uveden na konci kódu. Např. 54HT120 je struna „high twist“ o průměru 0,54 mm a délce 120 cm.
Dále je nutné si uvědomit, že průměry u jednotlivých typů strun označují ekvivalent průměru střevové struny pro danou délku struny a výšku tónu. Např. u strun na bázi nylonu, strun opředených a strun nylgut je skutečný průměr dle typu odlišný.

U nástrojů loutnového typu je nutná volba strun podle parametrů nástroje a ladění. Pokud budete potřebovat radu či pomoc s výpočtem průměrů loutnových strun, zašlete nám emailem tyto údaje: absolutní ladění nástroje (např. a = 440 nebo 415 Hz), menzuru neboli délku znějící struny nástroje (pozor, v případě dvou typů loutnových menzur jsou důležité obě délky), ladění strun nástroje (konkrétní požadované tóny a také požadavky na oktávové struny v příslušných sborech).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení